Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní jízda krajem horníků s účastí ing.Tomáše Tomečka

4. 3. 2008

Ticho. Slyšíte to?

To nás volají naší plechoví miláčci.Sice je ještě zima,ale musíme s nimi vyjet!

Je 2.2.2008 a přestože sraz na zimní jízdu v Lukovanech je až na desátou hodinu,od půl deváté se sjíždí nedočkavci.Nezbytné informace na cestu a už se řadí kolona 56 vozidel / slušné ne?/.

Vyjíždíme směrem na Vysoké Popovice,Zakřany,do Zbýšova k pomníku letců z 2.světové války.Tady jsme si vyslechli povídání o letcích,o hornickém Zbýšovu ,o Zakřanech připravené ing.Křístelem.

Ještě před akcí samotnou Jarda Šaroun nainstaloval na památník model letadla,které se tehdy za mlhy zřítilo a informační ceduli. Po pěkném výkladu  ujíždíme s kolonou zimní deštivou krajinou podél potoku Balinka až na Vápenku.

Teplý čaj a 14 bábovek připravených ARO teamem a Majkou Toufarovou nám všem přišly vhod.

Peťa pronesl ukázkový proslov o jeskyni Vápenka /asi se tam těžil vápenec/ a vyrazili jsme směr Lukovany.Tam následovala terénní vložka ,kterou pro nás vybral a povolil starosta Lukovan -to jsme se zase vyřádili!!!Někteří mají opět co opravovat.Na povel odjíždíme do lukovanské hospody na guláš připravený paní Ivankou a Jiřinkou.

Po dobrém jídle nám starosta Lukovan pan Vyhnalík,přednesl krásně připravené povídání o obci Lukovany a začala netrpělivě očekávaná beseda s ing.Tomášem Tomečkem-jezdcem rally Dakar.Asi dvouhodinová beseda s promítáním historie Tomášových cest měla velký ohlas.Neustále odpovídal na dotazy,přidával historky,podepisoval kalendáře,účastnické listy,fotil se s kažkým zájemcem.

Bylo už kolem devatenácté hodiny,když jsme opouštěli po předchozím úklidu sálu a přilehlých prostor obec Lukovany.

Nezbytné poděkování patří starostům Lukovan,Zakřan,ing.Křístelovi za velkou podporu a pomoc při naší akci,Jardovi Šarounovi za všechno,

paní Ivance a Jiřině za bezva obsluhu,lesům ČR za umožnění průjezdu po pozemcích a samozdřejme všem členům VVC Březník a AROteamu za brigádu při úklidu Vápenky a okolních lesů.

Mějte se všichni moc krásně a někdy zase ahoj

   

 

Náhledy fotografií ze složky Lukovany

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář