Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSVOBOZENÍ 1945 aneb jak VVC Březník přispěl k osvobození Náměště

1. 6. 2009

V pátek 29.5.ještě za sluníčka jsme dorazili do Náměště na parkoviště k Penny marketu.Psal se rok  1945 a my vyložili polní kuchyň na neutrální půdě mezi německým a ruským táborem, protože jeden nikdy neví....

Velitel našeho zabezpečovacího týmu přes plná bříška- Tonda Holčapek rozdal úkoly a už všechno frčelo jak po másle. Postavit kuchyň , sehnat stan, protože sluníčka ubývalo a kapek vody přibývalo, roztopit PK a začít chystat stravu pro naše osvoboditele. Páteční večeře proběhla ještě za krásného počasí , ale o sobotním vaření za svitu sluníčka se nám mohlo jen zdát. Voda v kotli , voda zhora, voda v řece, voda v botách .Nějak moooc vody ...!!!! Nejsme z cukru a tak krájíme, loupeme,smažíme,vaříme jako o závod ,protože plná bříška umí zázraky.

Nakonec kuchyň fungovala nejen pro osvoboditele , najíst dostali i z nepřátelské strany a i někteří diváci ochutnali válečnou stravu.Spokojení a nacpaní strávníci -obyvatelé dobového tábora   zahájili boj sice o hodinu později (z důvodu špatného počasí) než bylo naplánováno , ale stálo to za to!!!!

Děkujeme Davidovi Vejmelkovi -hlavnímu organizátorovi a našemu Ríšovi Kuklovi ,že jsme mohli být maličkou součástí této akce.

Všem co  vydrželi to mokré počasí a samozřejmě všem sponzorům , které se podařilo sehnat, aby do toho s námi šli.

A tak za pomocí VVC Březník byla konečně osvobozená Náměšť nad Oslavou

více fotek na www.vvcbreznik.rajce.net  foto Zdenek Palát

<object<object >.">
 

Náhledy fotografií ze složky Osvobození 1945

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář