Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční bloumání 15.1.2011

15. 1. 2011

Je sobota 15.1.2011  na teploměru asi  -12stupňů  a všude kolem bílo , co bílo - nepředstavitelné závěje, kolem cest nafoukáno , takže mnohdy nevidíme střechu auta a připadáme si jako pod lavinou .Mezi devátou a desátou ranní máme sraz na rozhledně Babylon ,kouřící se fazolovka, teplý čaj a kávička trošku pomáhá rozmrazit naše ztuhlé ,promrzlé končetiny.Po výšlapu těch asi 130 nebo 420-ti ?schodů (rok od roku je ta rozhledna vyšší)  nasedáme do zamzrlých vozidel a cestou necestou  míříme na první stanoviště..Neustálé vytahování a vykopávání zapadnutých vozidel ,tahání se navzájem o délku auta,aby opět některé skončilo v nekonečných hromadách sněhu, zpomaluje naše přiblížení se k první rychlostní zkoušce- jízda do vrchu na čas .Po úspěšném absolvování této disciplíny poslušně odjíždíme plnit další z ůkolů. Tentokrát je to pro změnu " na čas a na váhu a výšku" stavění sněhuláků .Vítězí nejrychlejší a nejtěžšší sněhulák .Jediný možný adept na vítěze bude asi Karlos.Zahřátí pokračujeme krásným zimním terénem. Asi 15 km se kocháme bílou nadílkou- paráda pohodička až najednou  osádka prvních vozidel znejistěla . CO se stalo??? Co se děje ??? Jsme pod palbou a v obklíčení !!! Dýmovnice,výbuchy, výstřely z pušek ... , už není bílo jen na cestách, ale všude kolem nás .Oblaka dýmu bílého , červeného , modrého ,doprovázené detonací a maskovanou 3.průzkumnou rotou  uzavřela naši kolonu v březnickém údolí.Kdo to nevzdal a prorazil , čekal ho plápolající oheň a voňavé křupavé špekáčky........

No takhle nějak jsme si to plánovali , bohužel příroda , technika , lidský faktor  a další maličkosti se tentokrát spikly proti nám a bylo to tak jak bylo.Takže ještě jednou se omlouváme za to co jste neprožili a za to co jste museli s náma absolvovat.

Děkujeme  za možnost  nahlédnout do sypané kramolínské hráze , za pěkný výhled z rozhledny Babylon ,přenesení se do časů Bible kralické a samozřejmě personálu restaurace v Kralicích na nádraží za dobroučký guláš a poskytnutý sál.

Doufáme, že na nás nezanevřete a příště dorazíte za náma zase.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Novoroční bloumání

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář