Jdi na obsah Jdi na menu
 


Františkovo nové muzeum

21. 6. 2009
Když máte hodně místa a nemáte čím je zaplnit je to špatné.Když máte málo místa a moc věcí je to ještě horší .A když Vám pak přijde mejl od největšího kamaráda sběratele : 

Zdravím Vás,

  nevěřil jsem, že to stihneme, ale dnes už vím, že jóóó. Sice to nebude tak jak by to mělo vypadat, ale vždyť jsme začli převážet až 6.6.09, a včera teprve odešli elektrikáři.Nedělě bude jen tak ukázková a provoz začne až 30.6,2009 do té doby zase něco doladíme.František Obrazek

a v zápětí čtete v tisku:

Karel Loprais otevře Muzeum veteránů v Dolní Rožínce

Tuto neděli 21.6. zažije Westernové městečko Šiklův mlýn zajímavou předpremiéru nejatraktivnější sezóny, která bude ve znamení mnoha novinek. Přesně ve čtvrt na dvanáct vjede do Westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem kolona historických vozidel v čele s legendární Tatrovkou Karla Lopraise.

  Pokud si tedy nechcete nechat ujít unikátní veterány, které přepadnou desperáti přímo uprostřed westernového městečka, pak byste u toho jistě neměli chybět. Po obědě se kolona vypraví do nedaleké Dolní Rožínky. Zde úderem jedné hodiny Karel Loprais slavnostně přestřihne pásku nově vznikajícího muzea historických vozidel, kterou nashromáždili sběratelé Veterán – TATRA – Klubu a WesternŠiklův mlýn.  Po prohlídce výstavy se kolona historických vozidel přesune ke Strašidelnému zámku DraXmoor, který se nachází rovněž v Dolní Rožínce. Jeho návštěvníci se mohou po zhlédnutí westernového městečka těšit také z nové atrakce v podobě výstavy veteránů, které je jen pět minut procházky parkem od Strašidelného zámku. Obě atrakce budou otevřeny denně mimo pondělí po dobu celých prázdnin.

  Mezi nejzajímavější historické vozy jízdy veteránů v rámci akce Trofeo Niké BOHEMIA 2009 patří kromě Tatry Dakar šestinásobného vítěze Rallye Paris-Dakar Karla Lopraise také: Delahaye z r.1909, Renault AX, r.v. 1909, BMW 326, r.v. 1939, Alfa Romeo Junior GT, r.v. 1972 nebo Triumph Spitfire 1500, r.vJan Novák

Obrazek

Už Vás doma nic neudrží a vyrážíte se na to podívat .

Františku fakt se Vám to povedlo!!! Uznání celé bystřické peruti .Jen tak dáááál

více fotek na www.vvcbreznik.rajce.net

 

Náhledy fotografií ze složky Františkovo nové muzeum

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

autobazar stk přerov

(pavel laitoch, 23. 9. 2009 22:37)

ahoj kamarade zdravim ze švajcu ja se odjebal s cz a makam tu je tu fajn mam nove brko felicia