Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dukovanské okruhy z pohledu účastníka Zbyňka

24. 1. 2009
Ahoj klucííí,
právě před týdnem  se jel lednový BŘEZNÍK 2009 !Na rozdíl od dnešního dne  jsem svoji Kačenku T 805 natáčel v   osmistupňovém mrazu, pomalu prohřál a vydal se s ní ráno v osm do DUKOVAN.Tam  bylo podle odhadu dvacet  autíček v khaki.Nejzajímavější pro mě byla   V3S  padka v úpravě  camp a TATRA 1384x4  -tahač letadel-osmiválec.A jezdí to za pusu ,když tady za Váma  brblám, popsal   spotřebu její šťastný majitel.Terénní Avii, nový přírustek, přijel představit František Prosecký.Opět připravuje   do  Bystřice  na letošek další z jeho zajímavých srazů.Tentokrát bez TATRY přijel Petr Kopečný, chystá další kontinent, který chce  projet  se svojí expedičkou  T 805.Úžasné!!!
Setkání se známými tvářemi a stejnou krevní skupinou  jsou  pro mě potvrzením , že máme často hodně společného s lidmi  kolem kterých v normálním životě třeba jenom projdeme a neznáme je.Takhle je to i  na srazech  pilotů, cestovatelů, tatrašestsetřináctkářů  atd.Kolikrát ve všedních dnech se na sebe lidi mračí a klepou si na čelo na toho druhého a při tom  to může být někdo s kým si  fajn v sobotu pokecají  na nějaké takovéhle akci a  ani netuší , že to mohl být  on , co mu   tam na křižovatce vjel,  předběl ve frontě atd.S úsměvem  a pochopením  jde  fakt všecho líp.
Vyrazili jsme podle itineráře bez potřeby štvát se .Cestou  byly  soutěže- ruční tahání UAZa na čas,   házení   míčků do  lavóra-mršky byly jako živé.Trasu zvolili pořadatelé moc pěknou, doporučuji  každému zajet si   k Mohelnu a provést průzkum pěšky nebo kolmo.Poprvé jsem byl na  hrázi přehrady Mohelno a hned s tatřičkou.Moc jí to slušelo.
Naprosto  excelentní byla zastávka  na Babyloně-kromě  pamětihodnosti- dvacet pět metů vysoká rozhledna   z roku raz dva-krásná, na nás dole  v polní občerstvovně čekaly  výrobky z prasátka- výborná  zabijačková horká polévka co přišla vhod, prejt, jitrnicové, kyselá zelí, chlebík a ta tlačenečka  - samá chuť.Prasátko neumřelo  zbytečně.Vzpoměl jsem si na Péťu Vršeckých, co zrovna  počítal slony a levy v Kení v buši.Jeho krasavice T 805 červená by  se tu neztratila.Snad příště?
Probíhaly diskuze o všech  tlumičích ,šroubech a kolečkách v našich  krasavcích, nad plány  do budoucna.Pak už následovala cesta  k Mohelnu, určit ptáky, teplotu v hadovcové stepi, zapsat do itineráře  a  pak krásná vyhlídka  na řeku Jihlavu   nad Čertovým ocasem.Společné foto TATRA 805 -těch se letos nějak urodilo a to je fajn.Jen aby byly v suchu a nepršelo na ně.
A okolí Dalešické přehrady?Krásný kus naší země.Fakt jsem  zatoužil tam zajet i v létě, pokud možno s T 805 a pobejt.Anení to daleko.
Zakončení bylo v hospodě v Mohelně  kde  byly vyhlášeny výsledky.Na první místa se dostala mladá krev,  je to  radost vidět  ty mladé kluky, že jim  motoristická historie   našich značek něco říká a neužívají jen konzumu, filozofie  této doby.
Na fotkách  je vidět i specialita podniku-pečené koleno.Ten den by pan vrchní  zpracoval i stonožku.Nestačil nosit.
Zajímavá byla  i přednáška o  automobilovém závodě  Mille Miglia v Itálii, přednesená  redaktorem MotoJournalu panem Jiřím Fialou(?).Zaujalo mne na tom i to , že tuto trasu je možno jet po  italských silnicích i nyní a je velice zajímavá  i z hlediska turistického-dobrý tip.Více o ní v MJ č.5/2008.
No a pak už se jelo domů.Čas jsem si naplánoval tak , abych byl do západu Sluníčka doma( zvyk z létání-být do západu  na zemi(-: ).
A tak se taky stalo.Tatřička  doma zastavila  s ciferníkem  o stopadesát kilometrů   starším.Jela jako housličky ,jak snad ještě říká Honza Šinógl.A tak jsem ji  zas zaparkoval  , aby na ni nepršelo a čeká na další výlety.
Nemělo to chybu, díky  klukům do Březníku, díky tatřičko.
Zbyněk Daňhel
 

Náhledy fotografií ze složky Dukovanské okruhy 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je mi to líto....

(Bazilišek, 31. 5. 2009 21:11)

Krásný příběh z krásné akce. Pořád lituju, že jsem na ni nejel - to byla chyba ... Příště pojedu !!!

díky

(Míša, 24. 1. 2009 21:25)

Zbyňku děkujeme Tobě a Tvé TATŘIČCE,že jste dorazili a líbilo se Vám u nás