Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aviatická Pouť 2009 Pardubice

8. 6. 2009

19. ročník aviatické pouti přilákal v sobotu 6.6.2009 do Pardubic na letiště 10 000 diváků ,v neděli jich bylo ještě více a my se stali součástí statické ukázky .Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout historickou vojenskou techniku ( nás ) , historická letadla současnou vojenskou techniku a spoustu doprovodného programu.

K vidění byla letadla z druhé světové války , akrobatické speciály..

Do Pardubic přiletěla legendární těžká stíhačka z druhé světové války LOCKHEED  P-38 Lightning. Stroj je dnes součástí sbírky zakladatele impéria Red Bull Dietricha Mateschitze.                                                                   Letadla  P - 38 si slávu získala doletem, spolehlivostí a všestranností.Velkých úspěchů dosáhly ve válce v Pacifiku - mimo jiné šestnáct  P-38 zničilo letadlo admirála Jamamota 880km od své základny na Guadalcanalu.

Obrazek

Kopie francouzkého Blériotu XI na podívání snad ani nemůže létat - letadlo tvoří laťky, dřeva , lanka , která jej drží , plátěná křídla, malý volant a nezbytné proutěné křesílko místo pohodlné sedačky. S podobným strojem podnikl Jan Kašpar svůj slavný let právě z pardubického letiště do Prahy, v roce 1911 urazil za 92 minut 121 km.

Obrazek

       Výtěžek z aviatické pouti určitě udělá radost a jistě pomůže projektu

"Pomozte dětem "(maskot žluté kuřátko) i VVC Březník přispěl finanční troškou   pro tyto děti.

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Aviatická pouť Pardubice 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář